SkyPanel Soft Projektör

SkyPanel boyutuna göre sağladığı aydınlatmanın gücü ve kalitesiyle kendi alanında yeni bir temel taşı olmuştur. ARRI’nin LED teknolojisi üzerine yaptığı on yılı aşkın bir çalışmanın ürünü olan SkyPanel’in tasarımında  biçim, renk, ışık yayılımı ve aydınlatma gücüne odaklanılmıştır.

S120-C’nin de katılımıyla genişleyen SkyPanel ailesinin üç üyesi vardır;  S30, S60 ve S120-C. Ailenin büyüğü olan S120-C, S60’dan iki kat daha uzun olduğu halde neredeyse aynı ağırlıktadır. SkyPanel serisinin geri kalan cihazlarıyla aynı kullanıcı arayüzüne ve aynı menü özelliklerine sahip olan S120-C 400W’tan daha az enerji tüketirken watt başına 90 lümen ışık üreterek S60-C’den daha fazla aydınlatma sağlamaktadır. 1290x300mm ebatlarındaki aydınlatma yüzeyi ile objeleri saran, eşit dağılım gösteren bir ışık üretmektedir. Bu özellikleriyle S120-C insanların boydan aydınlatması için çok uygun bir alternatif sunduğu gibi aynı zamanda genişletilmiş aydınlatma yüzeyi ile daha az cihaz ve daha az kablolama ile geniş alanların aydınlatılması için uygun bir seçenek sunmaktadır.

SkyPanel ailesinin ortaca üyesi olan S60 645x300 mm ebatlarında bir aydınlatma yüzeyi sağlamakta ve neredeyse tüm yapımların aydınlatma ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. S60’ın yarı uzunluğundaki S30 ise hareket halinde olmak isteyen ekipler için çok uygun bir alternatif sunmaktadır. Her iki modelin de ayarlanabilir değişken renkli ve fosfor paneli (remote phosphor) versiyonları vardır. (S120-C’nin fosfor paneli versiyonu bulunmamaktadır)

ARRI’nin L serisi LED fresnel aydınlatma üniteleri ile benzer özelliklerle donatılmış olan SkyPanel piyasadaki en parlak ve çok yönlülüğü yüksek cihazlardan biridir. ARRI L cihazlarda olduğu gibi SkyPanel in C (color/renk) serisi de renk üretiminde kullanıcılara tam kontrol sağlamaktadır. Renk ısısı 2800K ve 10.000K arasında ayarlanabilir ve renk ısısı değişirken  ışığın kalitesinde bir değişim olmadığı gibi tüm renk ısılarında üstün renk üretimi kalitesi sağlanır. Artı ve eksi yeşil düzeltmesi (Full plus/minus green) tek bir tuş ile yapılabilir. Kelvin ayarlamaları haricinde ise arzu edilen herhangi bir renk ve bu rengin doygunluğunu ayarlayabilmek de mümkündür.

Fosfor paneli (remote phosphor) modelleri C (color/renk) modellerine göre %10 daha parlaktır ve fiyatı C serisi SkyPanel'lerin daha aşağısındadır. Değişik renk ısıları elde etmek için farklı renk ısısı panelleri kullan fosforlu modellerde 2,700 K, 3,200 K, 4,300 K, 5,600 K ve 6,500 K renk ısıları için ayrı fosfor panelleri mevcuttur.